^На початок

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Історія - найвищий учитель, в якого найгірші учні.

Лише той Учитель, хто живе так, як навчає.

Той , хто любить працю , не потребує розвагах.

У питаннях совісті закон більшості не діє.

Навчання ніколи не вичерпує розум.

Get Adobe Flash player

Сучасна Україна увібрала в себе державницькі традиції Української Народної Республіки, зокрема її державні символи й атрибути. 25 лютого 2018 року виповнюється 100 років, відколи тризуб став державним гербом УНР. Перед тим офіційно затвердили прапором торговельного флоту синьо- жовте полотнище. Воно сприймалося як національний стяг. Із початком Української революції також утвердився гімн "Ще не вмерла Україна". Його виконанням завершувалося проголошення доленосних рішень. Український інститут національної пам’яті підготував інформаційні матеріали до 100-річчя затвердження тризуба гербом УНР, присвячені державним символам та атрибутам України.

 

Attachments:
Download this file (МР Герб _ г_мн-100.pdf)МР Герб _ г_мн-100.pdf[ ]744 kB

17 грудня виповнюється 140 років з дня народження Данила Щербаківського (1877-1927), етнографа, археолога, музейного діяча. Український мистецтвознавець, історик, археолог, етнограф, музейний і громадський діяч, педагог.

 

ПАМ'ЯТНІ ДАТИ ТА ЮВІЛЕЇ 2017 РОКУ

 

http://www.memory.gov.ua/page/istorichnii-kalendar

 

Attachments:
Download this file (І.pdf)І.pdf[ ]129 kB
Download this file (ІІ.pdf)ІІ.pdf[ ]217 kB
Download this file (ІІІ.pdf)ІІІ.pdf[ ]190 kB
Download this file (КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ.pdf)КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ.pdf[ ]226 kB
Download this file (ПОСТАНОВА.pdf)ПОСТАНОВА.pdf[ ]209 kB

17 грудня 2017 року виповнюється 100 років від початку спротиву більшовицькій агресії у першій російсько-українській війні ХХ століття. Уряд УНР змушений був протистояти російській більшовицькій маніпулятивній інформаційній та військовій агресії. Боротьба з російською агресією та пропагандою триває й нині.

 

 

 

 

 

 

Детальніше: 100 років від початку спротиву більшовицькій агресії у першій...

 

 

7 грудня виповнилося 125 років з дня народження героїні Українських Січових Стрільців Олени Степанів - першої в світі жінки, офіційно зарахованої на військову службу у званні офіцера.

https://www.youtube.com/watch?v=lEeoaX3a5-c

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

 

 

 

 

 

 

 

 День в історії – Всеукраїнський національний конгрес - 100 років:
1917, 19 (6) квітня – в Києві розпочав роботу – перший представницький форум українського руху та одна з переломних подій Української революції. Конгрес підтримав національно-територіальну автономію України та легітимізував Центральну Раду як всеукраїнський парламент http://galinfo.com.ua/news/den_v_istorii__vseukrainskyy_natsionalnyy_kongres__100_rokiv_257851.html 

Указом Президента України 2017-й рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Упродовж року в різних форматах та в рамках різних заходів Український інститут національної пам’яті розповідатиме про події Української революції і вшановуватиме борців за незалежність.

 
 

Серед перших проектів – календар «Українська революція 1917-1921 років. Військові підрозділи». Календар створений спільно Інститутом національної пам’яті, режисером, автором фільму «Українська революція» Іваном Канівцем, військово-історичним клубом «Повстанець».

«У березні 1917 року розпочалася Українська революція – один із найбільш важливих і складних періодів буття українського народу у XX столітті. Ця доба стала вершиною в розвитку національно-визвольного руху, відродження української нації та створення власної державності, – говорить керівник наукового управління УІНП, історик Ярослав Файзулін. – Водночас вона містить багато малознаних сторінок. Серед них – історія українських збройних формувань, їх тогочасної боротьби з окупантами. Тож УІНП, щоб привернути увагу до маловідомих подій і фактів, підтримав створення календаря з образами українських військових часів УНР».

 

3
 

 

До календаря «Українська революція 1917-1921 років. Військові підрозділи» увійшли оригінальні світлини часів Української революції 1917-1921 років та фотореконструкції одностроїв українських військових підрозділів цього періоду. На звороті сторінок – детальна розповідь про представлені військові формування.

Календар поширюватиметься під час заходів Інституту. Також із часом електронний варіант буде опублікований на сайті УІНП.

Детальніше: 2017-й - Рік Української революції - календар