^На початок

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Історія - найвищий учитель, в якого найгірші учні.

Лише той Учитель, хто живе так, як навчає.

Той , хто любить працю , не потребує розвагах.

У питаннях совісті закон більшості не діє.

Навчання ніколи не вичерпує розум.

Get Adobe Flash player
Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

 

26 березня 2019 року кафедрою філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено засідання суспільствознавчої науково-методичної студії «Історія і пам’ять» (за календарем знаменних дат). Тема засідання «Українознавчий компонент у викладанні суспільствознавчих предметів».


Робота студії відбувалася за двома змістовими модулями: історико-теоретичним і практичним. Перший модуль передбачав ознайомлення учасників студії з навчально-методичним посібником «Українознавчий компонент у навчально-виховному процесі»; зустріч із авторами зазначеного видання, науковцями Одеського національного університету імені І. І. Мечникова – В’ячеславом Кушніром, доктором історичних наук, професором, деканом факультету історії та філософії, Наталією Петровою Наталією, кандидатом історичних наук, доцентом, заступником декана з наукової та виховної роботи. 
Другий модуль передбачав презентацію видань: посібника 
В’ячеслава Кушніра «Історія і культура українців Північної Добруджі», у якому розглядається історія переселення українців до Північної Добруджі, Дунавецької Січі; а також збірника документів «Козацтво Півдня України 1782–1811 рр. у сповідальних розписах Херсонської духовної консисторії», що допомагає відтворити історію українських козацьких формувань, долю українських козаків, доповнити інформацію про соціальні та демографічні процеси в південній Україні на межі XVIII–XIX століть.
Учасники засідання студії активно долучилися до дискусії та обговорили проблему «Чи доцільно повернути в заклади загальної середньої освіти предмет «Українознавство»?
Участь у заході взяли учителі історії та правознавства закладів загальної середньої освіти Миколаївської області, наукові співробітники Миколаївського обласного краєзнавчого музею, Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, краєзнавці міста Миколаєва, науково-педагогічні та педагогічні працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (усього 63 особи).